Чи подається ФОП-платниками єдиного податку першої та другої груп заява про застосування спрощеної системи оподаткування у разі зміни розміру ставки є

Інше
Тип: Приватне
Додано: 24.07.2023 о 15:34:49
Опис пропозиції:
Чи подається ФОП-платниками єдиного податку першої та другої груп заява про застосування спрощеної системи оподаткування у разі зміни розміру ставки єдиного податку на підставі рішення міської ради?
Нормами ПКУ не передбачено подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування фізичними особами-підприємцями-платниками єдиного податку першої та другої груп у разі зміни розміру фіксованої ставки єдиного податку, яка відбувається на підставі рішення сільської, селищної або міської ради.
Відповідно до пункту 295.1 статті 295 ПКУ платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.
Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.
У разі якщо сільська, селищна або міська рада приймає рішення щодо зміни раніше встановлених ставок єдиного податку, єдиний податок сплачується за такими ставками у порядку та строки, визначені підпунктом 12.3.4 пункту 12.3 статті 12 ПКУ.
Згідно з підпунктом 12.3.4 пункту 12.3 статті 12 ПКУ рішення про встановлення місцевих податків та/або зборів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 25 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та/або зборів або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.
Офіційно оприлюднене рішення про встановлення місцевих податків та/або зборів, а також зміну розміру їх ставок, об'єкта оподаткування, порядку справляння чи надання податкових пільг або про внесення змін до таких рішень є нормативно-правовим актом з питань оподаткування місцевими податками та зборами, який набирає чинності з урахуванням строків, передбачених підпунктом 12.3.4 пункту 12.3 статті 12 ПКУ (пункт 12.5 статті 12 ПКУ).
Крім того, нормами ПКУ для фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку передбачено подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування у разі:
– самостійного переходу на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку (підпункт 298.1.5 пункту 298. 1 статті 298 ПКУ);
– у разі зміни податкової адреси суб'єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності, видів господарської діяльності (пункт 298.5 статті 298 ПКУ);
– у випадках, передбачених пунктом 293.8 статті 293 та підпунктом 298.2.3 пункту 298.2 статті 298 ПКУ.
Згідно з пунктом 299.9 статті 299 ПКУ за бажанням зареєстрований платник єдиного податку може безоплатно та безумовно у контролюючому органі за місцем податкової адреси отримати (у тому числі в електронному вигляді) витяг з реєстру платників єдиного податку. Строк надання витягу з реєстру платників єдиного податку для зареєстрованих платників єдиного податку не повинен перевищувати одного робочого дня з дня надходження запиту, а для суб'єктів господарювання, які подали заяву щодо переходу на спрощену систему оподаткування, – двох робочих днів з дня надходження запиту. Витяг діє до внесення змін до реєстру.
Форми запиту про отримання витягу з реєстру платників єдиного податку та витягу з реєстру платників єдиного податку затверджені наказом Міністерства фінансів України від 16.07.2019 № 308.
Головне управління ДПС у Запорізькій області
Від: Ольга
Запоріжжя, Запорізька область
Ціну не вказано

Ваша безпека!

За будь-яких умов, уникайте передоплат і не відправляйте дані ваших банківських карт.

Оголошення №93722 Чи подається ФОП-платниками єдиного податку першої та другої груп заява про застосування спрощеної системи оподаткування у разі зміни розміру ставки є на board.if.ua переглянуто: 82 раз(и,ів)